Formthotics

FORMTHOTICS – PRACOWNIA WKŁADEK DOSKONAŁYCH

Formthotics to produkt rewolucyjny, którego zrobienie zajmuje zaledwie kilka minut. Tak wykonana wkładka tworzy jedność stopy z butem.

Formułę Formthotics zapoczątkował pewien Inn owacyjny lekarz szukający coraz bardziej skutecznych sposobów leczenia pacjentów cierpiących na częste schorzenia stóp. Dr Charlie Baycroft z Nowej Zelandii, specjalista medycyny sportowej postanowił spróbować stworzyć wkładkę ortopedyczną, która dostosowywałaby się kształtem do stopy każdego pacjenta.

Wkładki Formthotics to wkładki całą powierzchnią przylegające do stopy – przyleganie uzyskuje się w procesie termo formowania (kształtowania pod wpływem temperatury). Wykonane są z materiału Formax – wysokiej klasy opatentowanej poliolefinowej pianki o zamkniętej strukturze komórkowej, którą można formować termicznie. Jest łatwiej formowalna niż inne pianki i zachowuje nadany kształt dłużej, lepiej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne.

Dzięki całkowitej styczności ze stopą wkładki Formthotics dają najlepsze możliwe usprawnienie czynności neuromotorycznej i najlepszą kontrolę biomechaniczną. Wkładka pomaga redukować dolegliwości bólowe stopy, uszkodzenia zmęczenia mięśni, ciasnoty przedniego przedziału podudzia, ból kolana czy uszkodzenia ścięgna achillesa i pozwala na wyleczenie o wiele szybciej problemów chorobowych związanych ze stopą.

Istnieją różne kształty pasujące do różnych typów obuwia od butów do biegania do butów eleganckich czy roboczych itp.

W zakresie formowania wkładek nasi specjaliści na bieżąco współpracują z jednym z najlepszych na świecie centrów upowszechniania wiedzy o tej metodzie – Centrum Medycznym DYNASPLINT w Poznaniu. Ośrodek ten ma wieloletnie doświadczenie (w tym ze sportowcami kadry olimpijskiej) w zakresie niesienia pomocy z zastosowaniem systemu Formthotics.